استانها

امام جمعه رودان: این آزادی که برخی از آن دم می زنند عین اسارت است

امام جمعه رودان گفت: بسیاری بی بند باری را آزادی می دانند اما عین اسارت است و انسانی که در دام این چیزها نیفتند آن وقت میدانند که چه کارهای بزرگی را می توان انجام داد.

امام جمعه رودان: این آزادی که برخی از آن دم می زنند عین اسارت است

به گزارش پرتال اهل البیت از رودان، حجت‌الاسلام مهدی دری در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز رودان اظهار داشت: دشمنان جمهوری اسلامی همواره تهاجم فرهنگی را مهمترین اسلحه خود می دانستند و آمارها طی دهه اخیر نشان میدهد از بیش از ۳۰۰ ماهواره فعال در جهان ۱۱۶ ماهواره فضای ایران را پوشش میدهد که بیش از ۱۶۰ شبکه فارسی زبان دارد.

وی افزود: از طریق ماهواره های موجود در فضای کشور بستر ۱۸ هزار شبکه را فراهم کرده اند که از این تعداد ۲ هزار شبکه با همین دستگاه های معمولی خانگی قابل دسترسی خواهد بود و این نشان از بررسی و برنامه ریزی دقیق دشمنان دارد.

حجت الاسلام دری تصریح کرد: این برنامه ریزی دقیق در اندیشکده های غربی برای ضربه زدن به اسلام و تشیع تدوین شده است.

وی ادامه داد: یقین بدانید که دشمن دلسوز جوانان ما نیستند و آنها متوجه شده اند که ابزاری که می توانند با آن به جامعه و جوانان ضربه بزند همین است.

امام جمعه رودان خاطر نشان کرد: قطعا خانواده ها باید برای حفظ حریم خانواده استفاده از شبکه ها اجتماعی و شبکه های ماهواره ای را کنترل کنند.

وی در ادامه با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت: روزه داری در این ماه بزرگ قطعا عنایت خداوند متعال است که باید شاکر و قدر دان این نعمت الهی باشیم.

حجت الاسلام دری در ادامه به رهنمود های مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان اشاره کرد و گفت: معظم له در همین سخنانشان با ورود به میدان از نظام، انقلاب، باورها و ارزش های اسلام و انقلاب دفاع می کنند و در واقع به بهترین شکل جهاد تبیین را در همه جوانب دارند.

وی گفت: ایشان در این دیدار بر لزوم استفاده جوانان دانشجو از کتب عالمان دین و فقه و اندیشمندان کشور تاکید کردند چرا که با اینهاست که بنیه معرفتی آنان قوی می شود.

رهایی از چارچوب های مادی مهمترین بخش از آزادی است

دری با اشاره به کلام مقام معظم رهبری در این دیدار که فرمودند رهایی از چارچوب مادی مهمترین بخش از آزادی است گفت: بسیاری بی بند باری را آزادی می دانند اما عین اسارت است و انسانی که در دام این چیزها نیفتند آن وقت میدانند که چه کارهای بزرگی را می توان انجام داد.

وی ادامه داد: همانطور که معظم له اشاره کردند دو قطبی سازی در جامعه دانشجویی در مسایل مختلف کشور از آسیب های دانشگاه است.

حجت‌الاسلام دری، نگاه غیر واقع بینانه و بدون آگاهی در جامعه با بیان برگزاری رفراندوم در کشور را دیگر تاکید مهم رهبر فرزانه انقلاب عنوان کرد و گفت: دقت کنید که  برگزاری رفراندوم از دهان چه کسانی بیرون می آید در واقع رفراندوم معنایی ندارد، قطعا انتخابات و راهپیمایی ها عین رفراندوم است.

وی عدم فعالیت به قصد دیده شدن و غرق شدن در فضای مجازی را دیگر تاکیدات رهبر انقلاب برای دانشجویان عنوان کرد.

امام جمعه به برخی تحولات سیاسی منطقه هم اشاره کرد و بیان داشت: وقتی وزیر امور خارجه عربستان سعودی به سوریه سفر می کند  نشان از این دارد که امروز سعودی ها به دنبال روابط هستند و تمام برنامه های اسراییل غاصب بهم ریخته است.

دری تصریح کرد: امروز تمام آن نهادهایی که تحت نظارت معظم له هستند همچون صنایع دفاعی درخشش خیره کننده ای در دنیا دارند اما در مقابل صنعت خودرو سازی ما مایه سرافکندگی است.

خطیب نماز جمعه رودان بیان داشت: جوانان ما موشک های جنگی پیشرفته ای را تولید می کنند که تا بیخ گوش آمریکا هم می روند اما در نقطه مقابل در ساخت یک خودرو مناسب و استاندارد ناکام هستیم.

وی با اشاره به دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران، خدمات سپاه را در تمام عرصه های بی نظیر دانست و گفت: این نهاد خدمتگزار هرجا احساس کرد مشکلی است به میدان آمده است.

پایان پیام/۸۸۰۵۹  

Leave a Reply