استانها

تبلیغ سود میلیونی سهام عدالت تله کلاهبرداران سایبری

رئیس پلیس فتا استان البرز نسبت به ترفندهای مختلف کلاهبرداران در فضای مجازی و پیامکی هشدار داد و گفت: کاربران پیام‌های مشکوک را از جمله با موضوع سهام عدالت را باز نکنند.

تبلیغ سود میلیونی سهام عدالت تله کلاهبرداران سایبری

به گزارش پرتال اهل البیت از کرج، رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتای استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، اظهار کرد: کلاهبرداران سایبری با ترفند ارسال پیامک واریز سود سهام عدالت، اقدام به برداشت از حساب بانکی افراد کرده که کاربران در صورت دریافت چنین پیامک‌هایی به هیچ عنوان روی لینک کلیک نکنند.

وی اضافه کرد: همچنین مجرمان سایبری با ارسال پیام‌هایی از طریق شبکه‌های اجتماعی با عنوان ثبت نام برای دریافت سود ۵۰ میلیون ریالی سهام عدالت یا ثبت نام جاماندگان سهام عدالت کاربران را به صفحات فیشینگ می‌کشانند.

رئیس پلیس فتا البرز گفت: کلاهبرداران نیز با ارسال لینک‌های آلوده با عنوان سهام عدالت می‌توانند شماره کاربران را به صفحات فیشینگ هدایت کرده و حساب بانکی آنان را خالی کنند.

جلیلیان یادآورشد: کلاهبرداران سایبری به فراخور نیازهای جامعه همواره در فضای مجازی و پیامکی در کمین افراد برای تخلیه حساب‌های بانکی آنان هستند.

رئیس پلیس فتا البرز تاکید کرد: پیامک‌های سازمانی و رسمی از سرشماره‌های معتبر ارسال می‌شود و کاربران به هیچ عنوان به لینک هایی که از طریق سرشماره‌های ناشناس و شخصی ارسال شده مراجعه نکنند.

وی سایت پلیس فتا را مرجع کامل آخرین اطلاعات و تهدیدات سایبری معرفی کرد و از خانواده‌ها و عموم مردم خواست که برای پیشگیری و مقابله با هرگونه جرایم سایبری به مطالعه توصیه های این سایت بپردازند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

پایان پیام/

Leave a Reply