استانها

خدمت‌رسانی ۳۰۰ امدادگر چهارمحال و بختیاری به زائران اربعین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: توجه به اینکه استان در مسیر جاده مواصلاتی و ترانزیتی به سمت خوزستان و لرستان قرار دارد ۳۰۰ امدادگر در ۲۲ پایگاه ثابت و سیار در این محورها فعال هستند و تا پایان بازگشت زائران برای امداد و نجات جاده‌ای، خدمت‌رسانی می‌کنند.

خدمت‌رسانی ۳۰۰ امدادگر چهارمحال و بختیاری به زائران اربعین

مسعود مثنوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: برای اولین بار درمانگاهی از طرف نیروهای هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری و موکب امام سجاد(ع) شهر بروجن، در شهر نجف، ابتدای طریق‌العلما ایجاد می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این گروه درمانی و امدادی از دوم شهریورماه در این مکان مستقر می‌شوند و به زائران اباعبدالله خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه استان در مسیر جاده مواصلاتی و ترانزیتی به سمت خوزستان و لرستان قرار دارد ۳۰۰ امدادگر در ۲۲ پایگاه ثابت و سیار در این محورها فعال هستند و تا پایان بازگشت زائران برای امداد و نجات جاده‌ای، خدمت‌رسانی می‌کنند.

مثنوی تصریح کرد: با توجه به گرمای هوا و تجمع انبوه زائران در کربلا ۲۰ نفر از موکب‌داران ما آموزش‌های امدادی کمک‌های اولیه و درمان گرمازدگی را به مدت هشت ساعت فرا گرفته‌اند.

وی اظهار داشت: وسایل تیم‌های پزشکی و امدادی در مسیر پیاده‌روی نیز که شامل دارو و خودروهای امدادی سبک و سنگین است، به نجف و کربلا ارسال می‌شود.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۵

Leave a Reply